Září 2017

A co chceš dělat po škole?

25. září 2017 v 18:30 | Nutrie |  (Ne)obyčejný život
Tuhle otázku fakt nesnáším. Poslední dobou ji slýchám každý týden. Lidi, já prostě nevím, čím chci být, až vyrostu, což je téměř ve dvaadvaceti vcelku blbý.

Bakalářka, část druhá: začínám psát

25. září 2017 v 12:59 | Nutrie |  Studium nutriční terapie
...ale nevím, jak a čím začít. Včera jsem se někde dočetla, že je pozdě začít psát bakalářku v říjnu. Rozumějte, já jsem typ člověka, co opravdu začíná se vším včas. Na zkoušky chodím ideálně v prvních předtermínech a seminárky odevzdávám dva týdny předem, protože pak si můžu hodit nohy na stůl, jet na hory a nebýt ve stresu nebo netrnout, kolik mi toho ještě zbejvá.


Dýňová polévka po náročném dni

21. září 2017 v 18:40 | Nutrie |  (Ne)obyčejný život
Dnes jsem popravdě ráda, že jsem si konečně sedla. Po směně na letišti jsem jela do APC s potvrzením o studiu, aby se mi z brigády nadále nestrhávala daň. V kanceláři ale nikdo nebyl, tak jsem musela chvíli počkat, a začalo se mi chtít spát. Toho jsem se už nezbavila.

Proč zrovna nutriční terapie?

19. září 2017 v 17:02 | Nutrie |  Studium nutriční terapie
V tomto článku bych chtěla nastínit, proč jsem se rozhodla jít na tuhle školu a jak jsem se vůbec o oboru dozvěděla.

Bakalářka, část první: výběr tématu

19. září 2017 v 16:04 | Nutrie |  Studium nutriční terapie
Vzhledem k tomu, že jsem se rozhodla studovat na vysoké škole, bylo jen otázkou času, kdy přijde tahle noční můra. A jelikož teď jdu do třeťáku, je to tady.
To bylo tak. V březnu jsme obdrželi e-mail s nabídkou témat bakalářských prací. Já mám vždycky všechno připravené brzy, nicméně tahle práce mě tak děsí, že jsem ji odsunula na vedlejší kolej. Času dost. Jenomže najednou byl srpen a výběr tématu docela aktuální. A protože pořád nevím, co mě vlastně zajímá, byl samotný výběr náročný. Nakonec jsem si vybrala již předvolené téma a asi týden jsem se odhodlávala napsat e-mail vedoucímu. Tak trochu jsem nevěděla, co tam napsat. Nakonec jsem jen napsala text ve smyslu, jestli je téma volné a kdy bych mohla případně přijít na konzultaci.

Třídenní přechod Krkonoš

14. září 2017 v 15:55 | Nutrie |  Cestování
Letos v srpnu jsem se rozhodla stát dobrodruhem a dokázat si, že nejsem z cukru (OK, vlastně jsem) a vydala jsem se na přechod Krkonoš. Skoro vůbec jsem nevěděla, jak na to. Hledáním na internetu jsem strávila skoro celý den, protože jsem neměla tušení, jak to na takových horách chodí. Moc užitečného jsem nenašla. Po návratu se mě hodně lidí ptalo na trasu, přespání a všelijaké maličkosti, tak jsem se rozhodla sepsat článek pro všechny, co by chtěli takový výlet podniknout, ale jsou na tom s informovaností, jako jsem byla já.

Chmelová brigáda

14. září 2017 v 15:16 | Nutrie |  (Ne)obyčejný život
Loni v létě jsem měla možnost vyzkoušet chmelovou brigádu. Od rodičů a jejich známých jsem slyšela, jak je to lukrativní job, na kterej budu jednou vzpomínat. Navíc jsem tam měla strávit čas s kamarádkou, co bydlí přímo v epicentru - v Žatci. Musím říct, že to byla pecka, ale bohužel v tom negativním slovasmyslu. Následující rozpis dne možná napoví proč...

Ahojte!

14. září 2017 v 14:11
Tak uplynuly další prázdniny, skončily výlety, přišlo ponurý podzimní počasí a já opět po letech zasedla k blogu. Kdysi dávno před šesti lety jsem postovala rádoby umělecký fotky a každodenní příběhy prvačky na gymplu.
Teď je ze mě studentka třetího ročníku nutriční terapie. Foťák leží ve skříni, svůj čas vkládám do jiných činností, ale kdoví, třeba se k focení zase dostanu. Asi zase začnu psát o radostech a strastech běžného dne.

Takže, já si jdu udělat čaj a pak se vrhnu na to psaní, čau!